Słowo Redemptor

Sobota pierwszego tygodnia Adwentu

 

 

 

Sobota, 03 grudnia 2011 roku, I tydzień Adwentu, Rok B, II

 

 

 

 

 

Opowiadać innym o Bożej Miłości

 

Dzieci bardzo lubią słuchać, kiedy rodzice opowiadają im jakieś rodzinne historie. Zwłaszcza w sytuacji, gdy towarzyszy temu wspólne oglądanie zdjęć w rodzinnych albumach. Wyciszają się wtedy i z wielką uwagą słuchają interesujących i niezwykłych opowieści. Po wysłuchaniu potrafią wszystko zapamiętać i z radością rozpowiadają o tym swoim kolegom i koleżankom z podwórka czy ze szkoły.

 

 

Jezus opowiadał ludziom Dobrą Nowinę o Bogu i potwierdzał swoją mowę niezwykłymi znakami i cudami. Aby jak najwięcej ludzi mogło usłyszeć Jego nauczanie, wybrał i wysłał Dwunastu uczniów, aby głosili Jego naukę wszystkim, których spotkają i dokonywali Jego mocą cudownych znaków. Jezus zachęcił swoich Apostołów: „Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie”.

 

I tak samo dziś Jezus Chrystus zachęca nas, abyśmy byli Jego świadkami we współczesnym świecie, w którym nie brakuje ludzi pogubionych, znękanych i porzuconych, głodnych Bożego Słowa. Z pokorą, a może i z niepokojem patrzymy na siebie. Tyle otrzymałem! A ile dałem?

 

 

W jaki sposób mogę Ewangelię głosić sobie?

Jak być świadkiem Ewangelii w dzisiejszym świecie?

 

 

 

 

 

Misjonarz Prowincji Warszawskiej Redemptorystów – Rowy

o. Mariusz Więckiewicz CSsR

Powrót do strony głównej

Czytelnia

Polecamy