Słowo Redemptor

Poniedziałek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu

Poniedziałek, 19 lutego 2018 roku, I tydzień Wielkiego Postu, Rok B, II

 

 

 

 

 

 

 

 

Poniedziałek pierwszego tygodnia Wielkiego Postu

19 lutego 2018 roku

 

 

 

CZYTANIA

 

 

 

Chrześcijanin – człowiek misji (Mt 25, 31-46)

 

 

Wielki Post ma charakter chrzcielny i pokutny. Bóg daje ci kolejne 40 dni, abyś odkrył znaczenie chrztu. W sakramencie chrztu zawarta jest twoja tożsamość. Odkryj więc, kim jesteś, chrześcijaninie!

 

Jednym z ważnych wyzwań współczesnego chrześcijaństwa jest wyjście poza Parafie. Nie można czekać na ludzi, aż przyjdą do kościoła. Trzeba do nich wyjść.

 

Ponadto nie można przeżywać chrześcijaństwa wyłącznie jako rzeczywistości modlitwy w domu lub w kościele. Modlitwa zawsze będzie spontanicznie popychała do czynów.

 

 

Papież Franciszek wielokrotnie podkreśla, aby „wstać z kanapy” tzn. zostawić spokojne chrześcijańskie życie i wyjść poza sferę duchowego komfortu. Podobnie, mówiąc o Kościele, porównuje wspólnotę wierzących do „szpitala polowego”, gdzie chrześcijanie niosą pomoc zranionym i umierającym.

 

Najważniejszym wyrazem chrześcijańskiej tożsamości jest misja. Chrześcijanin na bazie chrztu świętego jest misjonarzem; jest jak Jezus posłany do maluczkich i ubogich, do grzeszników, do złamanych na duchu.

 

Wyjdź więc poza sferę swojego duchowego komfortu!

Poszukaj tych, w których Jezus przebywa.

Idź do miejsc, których może nigdy nie odwiedziłeś.

Te miejsca to:

ulice, gdzie znajdziesz ubogich i bezdomnych; szpitale, hospicja; domy tzw. pogodnej starości, gdzie znajdziesz samotnych, chorych, strapionych; więzienia, „poprawczaki”, ośrodki odwykowe, gdzie spotkasz złamanych nałogiem, zniszczonych grzechem; domy dziecka, gdzie przebywają dzieci spragnione miłości; to także inne podobne miejsca, gdzie według słów Jezusa znajdziesz owych ewangelicznych „najmniejszych”.

 

 

Ruszaj więc…!

 

Ta aktywna pokuta „wyjścia do…” będzie lepsza od powstrzymania się od zjedzenia czekolady.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drukuj...

Misjonarz pracujący jako duszpasterz w Parafii Chrystusa Króla – Manville [USA (NJ)]

o. Marcin Zubik CSsR

Powrót do strony głównej

Czytelnia

Polecamy