Słowo Redemptor

Środa pierwszego tygodnia Wielkiego Postu

Środa, 21 lutego 2018 roku, I tydzień Wielkiego Postu, Rok B, II

 

 

 

 

 

 

 

 

Środa pierwszego tygodnia Wielkiego Postu

21 lutego 2018 roku

 

 

 

 

CZYTANIA

 

 

 

Chrześcijanin – człowiek spod znaku śmierci i zmartwychwstania Jezusa (Łk 11, 29-32)

 

 

Wielki Post ma charakter chrzcielny i pokutny. Dziś kolejny kawałek wielkopostnej „układanki”. Słowo Boga wprowadza cię w misterium (tajemnicę) chrztu świętego. Odkryj więc, kim jesteś, chrześcijaninie!

 

Spora grupa ludzi, w tym także ludzi ochrzczonych, wierzy w horoskopy. A ty? Próbują dojść swoich cech charakteru na podstawie znaków zodiaku. Przeglądają cotygodniowe horoskopy, aby dostosować do nich swoje życie.

 

Plemię przewrotne żąda znaku…

 

Przecież to głupie… Jedynym znakiem dla chrześcijanina jest znak śmierci i zmartwychwstania Jezusa! Chrześcijanin w tym znaku, w tej rzeczywistości, odnajduje odpowiedź na swoje codzienne zmagania, na swoje codzienne  życiowe doświadczenia.

 

Każdego dnia razem z Jezusem wejdź w śmierć trudnych sytuacji; wejdź w śmierć trudnych relacji; wejdź w śmierć swojego egoizmu; wejdź w śmierć swego powołania…, ABY… zmartwychwstać;  powstać do nowego życia. Jakie jest to nowe życie? To życie Jezusa w tobie. To życie jak Jezus. Ono stanie się rzeczywistością, gdy pozwolisz Jezusowi przeprowadzać się przez twoje codzienne „śmierci”.

 

 

Pokuta? Tylko jedna… Nie uciekaj przed trudnymi „śmiercionośnymi” sytuacjami twojej codzienności. Daj się przeprowadzić przez nie Jezusowi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drukuj...

Misjonarz pracujący jako duszpasterz w Parafii Chrystusa Króla – Manville [USA (NJ)]

o. Marcin Zubik CSsR

Powrót do strony głównej

Czytelnia

Polecamy