Słowo Redemptor

Wtorek czwartego tygodnia Wielkiego Postu

Wtorek, 13 marca 2018 roku, IV tydzień Wielkiego Postu, Rok B, II

 

 

 

 

 

 

 

 

Wtorek czwartego tygodnia Wielkiego Postu

13 marca 2018 roku

 

 

 

CZYTANIA

 

 

 

Jakże często nie rozumiemy, co się do nas mówi. Gdy jedno ktoś myśli, drugie mówi, to ja trzecie słyszę i czwarte rozumiem. Bardzo często jesteśmy jak ten chory, który słysząc pytanie Jezusa, które dotyczy jego pragnień, odpowiada słowami, które opisują problem.

 

Jezus nie pyta o twój problem, ale o twe pragnienie…

 

Teraz zastanów się, ile razy przed Jezusem na modlitwie mówiłeś mu o swoich problemach: o trudnościach w pracy, o niełatwych sąsiadach, o chorobach w rodzinie, o kredytach do spłacenia, o kolejkach do lekarza itd. Owszem, nie jest to niczym złym, że pragniemy się dzielić z Chrystusem tym, czym żyjemy. To, co nam spędza sen z powiek, warto oddawać Jezusowi, ale jednocześnie zastanów się, czy ty chcesz tylko rozwiązać problem, czy chcesz, aby Jezus spełnił twe pragnienie.

 

Bo on nie pytał chorego, czy chce człowieka, który mu pomoże wejść do sadzawki, tylko sięga głębiej i pyta go, czy chce być zdrowy.

 

Nie będzie cię pytał Jezus o zarobki, a o to, czy jesteś szczęśliwy. Nie będzie cię pytał, czy dogadujesz się z sąsiadami, ale o to, czy potrafisz kochać bliźniego. Nie będzie cię pytał, czy w domu wszyscy zdrowi, ale o to, czy masz dla nich czas i czy masz ochotę z nimi przebywać.

 

Drugim zaskakującym faktem tej Ewangelii jest to, że choć chory doświadczył cudu, że choć został przez Jezusa uzdrowiony, w ogóle nie wiedział, kim On jest. Nawet nie zapytał o imię swojego uzdrowiciela.

 

 

My podobnie, często doświadczamy od Boga wiele dobra, a nawet nie zdajemy sobie sprawy, że to Jego działanie. Mówimy wtedy: „po prostu fart, szczęśliwy traf, niezwykły przypadek, dobre okoliczności, sprzyjający zbieg wydarzeń”.

 

Spróbuj dziś dostrzec w swoim życiu dobro. I podziękuj za nie Chrystusowi, a gdy będziesz miewał przeszkody, nie zastanawiaj się, jak je pokonać, tylko pomyśl nad celem, który chcesz osiągnąć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drukuj...

Duszpasterz w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Gliwice

o. Tomasz Mikołajczyk CSsR

Powrót do strony głównej

Czytelnia

Polecamy