Słowo Redemptor

Czwartek czwartego tygodnia Wielkiego Postu

Czwartek, 15 marca 2018 roku, IV tydzień Wielkiego Postu, Rok B, II

 

 

 

 

 

 

 

 

Czwartek czwartego tygodnia Wielkiego Postu

15 marca 2018 roku

 

 

 

CZYTANIA

 

 

 

Wędrujący przez pustynię Izraelici mieli bardzo krótką pamięć. Zapomnieli o Bogu, który ich ocalił i pokłon oddawali bożkowi odlanemu ze złota. Dzisiaj może nas gorszyć ta postawa starożytnych Izraelitów z pustyni Synaj.

 

 

Jednak serce Izraelitów nie jest tak bardzo odległe od naszego serca. W dziwny sposób dziś też często zapominamy o Bogu. Może nie odlewamy sobie złotych posągów, ale oddajemy chwałę innym bożkom, również fałszywym.

 

Pierwszym z nich jest niewiara w Bożą opiekę, zapominanie o Bożych cudach w moim życiu i wiara tylko we własne siły. Innymi słowy, jest to poleganie na sobie samym i wiara w to, że sam mogę osiągnąć szczęście. W rezultacie zamiast szczęścia i spokojnego życia, otrzymujemy jego iluzję, która przemienia się w nieszczęście. Wtedy, podobnie jak Izraelici na pustyni, potrzebujemy Mojżesza, czyli kogoś, kto wstawi się za nami do Boga.

 

Tym kimś jest Jezus. On ma dla nas w darze prawdziwe życie. On jest prawdziwym Synem Boga. Świadczą o tym Jego słowa i cuda, znaki, których dokonał. Wciąż je dokonuje, również w naszym życiu. Przypomnij sobie te małe i duże cuda, które Jezus dokonał w twoim życiu. Przypomnij sobie szczęście i pokój, które Jezus ze sobą przynosił w twoim życiu.

 

 

Wystarczy przyjść do Jezusa, aby uleczyć naszą krótką pamięć. Spotkanie z Nim w modlitwie osobistej, czytaniu Bożego słowa, spowiedzi i Eucharystii ożywia. Korzystaj więc często ze spotkań z Jezusem, a On utworzy w tobie i razem z tobą nowe serce i nowego ducha.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drukuj...

Duszpasterz w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Gliwice

o. Stanisław Madejczyk CSsR

Powrót do strony głównej

Czytelnia

Polecamy