Słowo Redemptor

Poniedziałek drugiego tygodnia Adwentu

 

 

 

Poniedziałek, 9 grudnia 2019 roku, II tydzień Adwentu, Rok A, II

Wspomnienie św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin
św. Jan Diego Cuauhtlatoatzin – Jemu objawiła się Matka Boża w Guadalupe…

 

 

 

 

 

 

 

CZYTANIA

 

 

 

 

Wstań i chodź… Adwent jest czasem wstawania z upadków, grzechów, złych nawyków. Jest pozwalaniem, by to Jezus swoją mocą nas uzdrawiał, jak uzdrowił sparaliżowanego człowieka…

 

 

Tym, co pozwoliło Jezusowi tego dokonać była WIARA. Jezus, widząc ich wiarę, rzekł: Człowieku, odpuszczone są ci twoje grzechy. Czy moją wiarę też widać…? Wiarę czterech mężczyzn widział cały tłum. Oni przez ludzi przeciskali się do Jezusa, nie wstydzili się, nie myśleli, co inni pomyślą, gdy ich zobaczą na dachu. Szli prosto przed Jezusa. Tylko taka wiara może sprawić cud. Bo tylko ona jest prawdziwa. Trzeba nam zatem w Adwencie umacniać wiarę, trzeba, by tę wiarę było widać, by inni widzieli, że my idziemy do Jezusa.

 

Spuścili go wraz z łożem na sam środek, przed Jezusa. To w Jezusie jest nasze i innych uzdrowienie. To On dotyka człowieka swoim słowem, tak często rozważanym w Adwencie. To On działa mocą sakramentów w Kościele. To On uzdrawia dusze i ciało z paraliżu grzechu, smutku, braku nadziei. To ON mówi: Wstań i chodź, jak powiedział dziś do paralityka.

 

Uczy nas dzisiaj Ewangelia, że do Jezusa trzeba nam przychodzić z wiarą. I innych z wiarą Jemu przynosić. Nie ma innego sposobu dostania się do Niego. I nie ma też innego sposobu dostania czegoś od Niego. To wiara czyni cuda… Nie może więc być ona chowana i niezauważalna. Nie może być zamknięta i widziana tylko w niedzielę i święta. Ludzie niosący paralityka uczą nas tego w Adwencie… Uczą nas, jak ważne jest niechowanie się z wiarą, nieczynienie z niej tylko prywatnej sprawy.

 

 

W tej dzisiejszej Ewangelii Jezus najpierw odpuszcza grzechy. To jest najważniejsze. Bo to grzech jest największym paraliżem człowieka. On paraliżuje ludzkie serce i życie w rodzinie. Przygotowując się do świąt, pamiętajmy o tym. Z wiarą przystąpmy do spowiedzi adwentowej i innych do niej zachęcajmy. Niech każdy przed świętami usłyszy: Człowieku, odpuszczone są ci twoje grzechy. Wtedy święta nie będą „imprezą” zimową, ale prawdziwym spotkaniem z przychodzącym Chrystusem, Bogiem z nami. Amen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drukuj...

Socjusz Magistra Nowicjatu Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (Redemptoryści)
oraz misjonarz Prowincji Warszawskiej Redemptorystów – Lubaszowa

o. Stanisław Janiga CSsR

Powrót do strony głównej

Czytelnia

Polecamy