Słowo Redemptor
Życzenia na Święta Bożego Narodzenia
24.12.2015

Śpiewaj i błogosław swojego Pana z aniołami nieba, bo Bóg rodzi się dla Ciebie! Ufaj, wierz i miej nadzieję w Nim! On mówi Ci, że pragnie pokoju na ziemi Twojego serca, pragnie, aby Jego radość zagościła w Twojej duszy, aby mógł w Tobie zamieszkać i być z Tobą zjednoczony. Czcigodna Sługa Boża s. Maria Celesta Crostarosa

Życzenia Bożonarodzeniowe WSD Redemptorystów 2015
24.12.2015

W ten niezwykły czas Cudu Betlejemskiej Nocy, kiedy wspominamy kulminacyjny moment w dziejach świata i człowieczej historii zbawienia, ślemy nasze płynące z głębi serca życzenia i zapewnienie o braterskiej łączności.

Narodzenie Pańskie – Pasterka (Msza w nocy) – uroczystość
25.12.2015

To, co Jezus poprzez swoje narodzenie powiedział światu, to mówi również dzisiejszej nocy każdemu z nas.Jestem przy tobie i nie opuszczę cię. Cokolwiek się stanie. Przez jakie tylko ciemności powiedzie cię twoja droga, jakiekolwiek noce przyjdzie ci przeżywać, zawsze pamiętaj o jednym: Ja jestem z tobą, Ja jestem twoim życiem. A wtedy każda twoja noc stanie się świętą nocą.

Narodzenie Pańskie – uroczystość – Msza w świcie
25.12.2015

Miłość Jezusa jest w stanie przemienić nie tylko pojedynczego człowieka, ona jest w stanie przemienić całe społeczeństwa, jest w stanie przemienić również skłócone narody we wspólnotę narodów – ale tylko pod jednym warunkiem, a mianowicie jeśli ludzie pozwolą tej miłości przemienić się. To nie wina Pana Boga, że na świecie ciągle jeszcze panuje nienawiść, przemoc i terror. Przyczyną tego jest człowiek, który odrzuca miłość Bożą, który uważa, że własne szczęście można budować kosztem innych.

Boże Narodzenie – uroczystość – Msza w dzień
25.12.2015

Kiedy się kocha, to chce się być blisko ukochanej osoby. Kiedy się kocha, chce się dzielić z ukochaną osobą jej radości i jej smutki. Kiedy się kocha, chce się na nią czekać. Kiedy się kocha, chce się nieustannie być blisko, by towarzyszyć. Bóg ukochał człowieka. Z miłości do człowieka stał się człowiekiem. Nie urodził się w pałacach, ale w stajni – by być dostępnym dla prostych ludzi. Urodził się w warunkach niegodnych człowieka, by być blisko każdego, nawet tego, który pogardził własnym człowieczeństwem.

Czytelnia

Polecamy