Słowo Redemptor

Środa drugiego tygodnia Wielkiego Postu

 

 

 

Środa, 03 marca 2021 roku, II tydzień Wielkiego Postu, Rok B, I

 

 

 

CZYTANIA

 

 

 

Służba to droga do osiągnięcia wielkości. Niestety, jest wielu ludzi, którzy chcą osiągać wielkość kosztem służby. Poszukują zaszczytów, prestiżu, pierwszych miejsc na zgromadzeniach, w strukturach społecznych, a także kościelnych, aby budować swoje ego.

 

 

Jezus dzieli się w dzisiejszej Ewangelii z uczniami swoją największą i najbardziej dramatyczną tajemnicą: w Jerozolimie odda swoje życie za nich i trzeciego dnia zmartwychwstanie. Niektórzy z apostołów nie rozumieją jednak intencji Jezusa. Słysząc te słowa, szukają sobie wygodnego miejsca po prawej i lewej stronie Jego tronu. Nie wiedzą, o co proszą. Czy można znaleźć wygodne miejsce na krzyżu?

 

Wielkość, jakiej uczy nas Jezus, nie ma nic wspólnego z wielkością władzy politycznej czy finansowej tego świata. Do dnia dzisiejszego wielu ludzi, którzy uważają się za uczniów Jezusa, ma poważne problemy, aby to zrozumieć.

 

Jeżeli chcesz być wielki według nauki Jezusa, stań się jak Syn Człowieczy, który nie przyszedł, aby mu służono, lecz aby służyć (Mt 20, 28). Jeżeli chcesz być wielki zacznij żyć, jak Maryja, Jego matka, która nazwała się Służebnicą Pańską.

 

Służbę jako drogę do osiągnięcia wielkości można zrozumieć tylko z jednej perspektywy – perspektywy miłości i bezinteresownego poświęcenia się dla drugiego. Każda inna perspektywa prowadzi do nadużycia i wykorzystania służby oraz dobroczynności do budowania własnego ego.

 

 

Pomódl się o serce sługi. Rozejrzyj się wokół siebie. Zobacz, kto potrzebuje dzisiaj twojej pomocnej ręki i twojej bezinteresownej służby. Usłuż mu.

 

 

 

 

Kazania-homilie: Środa drugiego tygodnia Wielkiego Postu, Rok B, I

o. Marcin Zubik CSsR  (07 marca 2012 roku, Rok B, II)

o. Ludwik Łabuda CSsR  (27 lutego 2013 roku, Rok C, I)

o. Dariusz Paszyński CSsR  (19 marca 2014 roku, Rok A, II – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny)

o. Andrzej Kowalski CSsR  (04 marca 2015 roku, Rok B, I – świeto św. Kazimierza, krolewicza)

o. Piotr Andrukiewicz CSsR  (24 luty 2016 roku, Rok C, II)

o. Ryszard Bożek CSsR  (15 marca 2017 roku, Rok A, I)

o. Andrzej Kiełbasa CSsR  (28 lutego 2018 roku, Rok B, II)

o. Marian Krakowski CSsR  (20 marca 2019 roku, Rok C, I)

o. Łukasz Baran CSsR  (11 marca 2020 roku, Rok A, II)

o. Paweł Drobot CSsR  (03 marca 2021 roku, Rok B, I)

 

 

 

 

 

 

Drukuj... 

Misjonarz Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, moderator Szkoły Nowej Ewangelizacji Sursum Corda,
duszpasterz akademicki – Warszawa

o. Paweł Drobot CSsR

Powrót do strony głównej

Czytelnia

Polecamy